Uzm.Psk.Sarah Merve AHMAD

Münih’te dünyaya geldi. Öğrencilik hayatına İstanbul’da başladı, liseyi İstanbul’da ki özel bir kolejde birincilikle tamamladı. Ardından Koç Üniversitesi’ni burslu olarak kazanıp, eğitimi süresince gösterdiği üstün başarı nedeniyle Psikoloji bölümünü okurken çift ana dal öğrencisi olmaya hak kazanarak, İngiliz Dili Edebiyatı ve Karşılaştırmalı Edebiyatı bölümünü de okudu.

Üniversite hayatının bir dönemini başarısı nedeniyle İspanya’da okumaya hak kazandı. Üniversitede eğitim gördüğü yıllarda psikoloji alanında klinik tecrübesini kazanmak ve pekiştirmek için Erenköy ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanelerinde stajlar yaptı, Üniversite de ise psikoloji bölümündeki hocaların yanında asistan öğrenci olarak görev yaptı, yürütülen akademik çalışmalara destek verdi. Üniversite eğitimi süresince sosyal yardım kuruluşlarında aktif rol almaya çalıştı. Bu doğrultuda bir süre TEGEV’de (Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı) çocuklar ile gönüllü olarak ilgilendi. Yine üniversitede okuduğu yıllarda Kanada, İngiltere ve İstanbul’da bulunan çeşitli merkezlerde danışmanlık stajları yaptı ve buralardan sertifikalar almaya hak kazandı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra, birçok terapi eğitimine katılıp kendini daha çok geliştirme fırsatı buldu. Dr. Nevin Dölek’ten ‘Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi’ eğitimi, Prof. Dr. Pelin Yolaç’tan Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla, Klinik Görüşme Teknikleri ve Uygulamalı Beceri Eğitimi, yine Bilişsel Davranışçı yaklaşımıyla Depresyon, Panik bozukluğu, Obsesif Kompülsif Bozukluk Tedavisi, Sosyal Kaygı Bozukluğu ve Travma tedavisi eğitimlerini aldı. Ayrıca 100 akademik ders saati Cinsel Terapi eğitiminden ve 72 saat Evlilik ve Çift Terapisi eğitiminden sonra; Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Uzman Cinsel Terapist ve Evlilik Çift Terapisti Unvanını almaya hak kazandı.

Bir süre için İstanbul Gelişim Üniversitesinde Öğrencilere tercih dönemlerinde yardımcı oldu. Bir süre “İstanbul Psikodrama Enstitüsünden” Psikodrama eğitimi de aldı bu süre zarfında 21.Uluslararası Psikodrama Konferansına katıldı. İstanbul Ticaret Üniversitesinde “Uygulamalı Psikoloji” alanında uzmanlığını tamamlamıştır.

Türk Psikologlar Derneği’nde düzenlenen, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği onaylı Denver II Gelişimsel Tarama Testi eğitimini tamamlamıştır.

Minnesota Multiphasic Personality Inventory Test (MMPI) uygulayıcı eğitimini tamamlamıştır.

2015 Yılından bu yana  Naisa Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde  aktif olarak danışan görmenin yanı sıra alandaki Öğrencilere, Öğretmenlere, Psikolog ve Psikolojik Danışmanlara yönelik Yetişkin Psikopatolojisi (*Depresyon Tedavisine giriş *Panik Bozukluk Tedavisine giriş, Obsesif Kompülsif Tedavisine Giriş, Yetişkinlerle Klinik Görüşme Teknikleri, Bilişsel Davranışçı Terapiye Giriş, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Çift Terapisinde Temel İlkeler ve Yaklaşımlar Eğitimlerini vermektedir.

Almış Olduğu Terapi Odaklı Eğitimler

  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek
  • Cinsel Terapi Eğitimi Citeb
  • Travma ve İlişkili Sorunlarda Temel Yaklaşımlar Prof. Dr. Tamer Aker
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Dr. Berk Murat Ergün
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Prof. Dr. Perin Yolaç
  • Evlilik ve Çift Terapisi Citeb
  • Aile Sistemleri ve Terapisi Öğr. Gör. Dr. Serkan Özgün

KLİNİK VE ARAŞTIRMA DENEYİMLERİ VE İŞ TECRÜBELERİ

Naisa Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Uzman Klinik Psikolog, Eğitmen 3 Yıl Halen

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Yaz 2015

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi

Staj, İstanbul Yaz 2014

Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Departmanı

Asistanlık Sonbahar 2014

Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Departmanı

Asistanlık, İstanbul Yaz 2013

TEGV Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

İstanbul Eylül 2013- Şubat 2014

Uluslararası Dil Akademisi

Staj, KANADA Yaz 2013

Eğitimal, Eğitim ve Danışmalık Şirketi

Staj, İstanbul Sonbahar 2010

Ek Eğitimleri

  • Ağustos 2010 West London Koleji, İNGİLTERE, İşletme , İş Hukuku Prensipleri, Girişimlik, Proje Yönetimi
  • Bournemouth Business School International, İNGİLTERE, Pazarlama& İş Becerileri Sertifikası
  • Eylül 2009 Halkla İlişkiler, Müşteri Servisleri Yönetimi, Reklamcılık, Franchising, Uluslararası Pazarlama Stratejileri & Analizi

Sertifikalar

İnnovasyon Sertifikası

Koç Universitesi,8 Mayıs 2010

Girişimcilik Sertifikası

Koç Universitesi,19 Kasım 2010

Business Port Workshop Sertifikası

Koç Üniversitesi,14 Ekim-19 Aralık 2010